ELISA Substrates and Reagents
- (7)
- (5)
- (402)
- (3)
- (95)
- (18)
- (62)
- (2)
- (4)
- (2)
- (2)
- (6)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (15)
- (2)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (478)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (6)
- (2)
- (2)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (22)
- (3)
- (1)
- (14)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (523)
- (169)
- (2)
- (3)
- (2)
- (67)
- (1)
- (1)
- (3)
- (4)
- (2)
- (2)
- (2)
- (75)
- (163)
- (146)
- (68)
- (2)
- (33)
- (1)
- (2)
- (1)
- (13)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (5)
- (1)
- (5)
- (6)
- (5)
Filtered Search Results
R&D Systems™ Human Angiopoietin-1 DuoSet ELISA
Human Angiopoietin-1 DuoSet ELISA from the most referenced ELISA manufacturer. Highly validated for accurate quantitation and long-term reproducibility.
R&D Systems™ Human Total Axl DuoSet IC ELISA
Human Total Axl DuoSet IC ELISA from the most referenced ELISA manufacturer. Highly validated for accurate quantitation and long-term reproducibility.
| Content And Storage | Store the unopened product at 2°C to 8°C. Do not use past expiration date. |
|---|---|
| Conjugate | Biotin |
| Product Type | ELISA Development Kit for Intracellular Proteins |
| Gene ID (Entrez) | 558 |
| Quantity | 1 Kit |
| Synonym | AI323647, ARK, AXL oncogene, AXL receptor tyrosine kinase, AXL transforming sequence/gene, EC 2.7.10, EC 2.7.10.1, JTK11, Tyro7, tyrosine-protein kinase receptor UFO, UFO, UFOoncogene AXL |
| Assay Range | 62.50 to 4000 pg/mL |
| For Use With (Application) | ELISA |
| Cross Reactivity | <50% cross-species reactivity observed with species tested. <0.5% cross-reactivity observed with available related molecules |
| Species | Human |
R&D Systems™ Human Ubiquitin+1 DuoSet ELISA
Human Ubiquitin+1 DuoSet ELISA from the most referenced ELISA manufacturer. Highly validated for accurate quantitation and long-term reproducibility.
R&D Systems™ Human Phospho-Mer DuoSet IC ELISA
contains the basic components required for the development of sandwich ELISAs to measure in cell lysates
| Content And Storage | Store the unopened product at 2°C to 8°C. Do not use past expiration date. |
|---|---|
| Conjugate | Biotin |
| Product Type | ELISA Development Kit for Phosphorylated Intracellular Proteins |
| Gene ID (Entrez) | 10461 |
| Quantity | 1 Kit |
| For Use With (Application) | ELISA |
| Species | Human |
R&D Systems™ Human IGFBP-rp1/IGFBP-7 DuoSet ELISA
Human IGFBP-rp1/IGFBP-7 DuoSet ELISA from the most referenced ELISA manufacturer. Highly validated for accurate quantitation and long-term reproducibility.
R&D Systems™ Rat CX3CL1/Fractalkine DuoSet ELISA
Rat CX3CL1/Fractalkine DuoSet ELISA from the most referenced ELISA manufacturer. Highly validated for accurate quantitation and long-term reproducibility.
R&D Systems™ Porcine IL-1 beta/IL-1F2 DuoSet ELISA
Porcine IL-1 beta/IL-1F2 DuoSet ELISA from the most referenced ELISA manufacturer. Highly validated for accurate quantitation and long-term reproducibility.
R&D Systems™ Mouse IL-12/IL-23 p40 Allele-specific DuoSet ELISA
Mouse IL-12/IL-23 p40 Allele-specific DuoSet ELISA from the most referenced ELISA manufacturer. Highly validated for accurate quantitation and long-term reproducibility.
| Content And Storage | Store the unopened product at 2°C to 8°C. Do not use past expiration date. |
|---|---|
| Conjugate | Biotin |
| Product Type | ELISA Development Kit |
| Gene ID (Entrez) | 16160 |
| Quantity | 1 Kit |
| Assay Range | 31.20 to 2000 pg/mL |
| For Use With (Application) | ELISA |
| Cross Reactivity | <50% cross-species reactivity observed with species tested. <0.5% cross-reactivity observed with available related molecules |
| Species | Mouse |
R&D Systems™ Human CCL27/CTACK DuoSet ELISA
Human CCL27/CTACK DuoSet ELISA from the most referenced ELISA manufacturer. Highly validated for accurate quantitation and long-term reproducibility.
R&D Systems™ Feline TNF-alpha DuoSet ELISA
Feline TNF-alpha DuoSet ELISA from the most referenced ELISA manufacturer. Highly validated for accurate quantitation and long-term reproducibility.
R&D Systems™ Mouse Chemerin DuoSet ELISA
Mouse Chemerin DuoSet ELISA from the most referenced ELISA manufacturer. Highly validated for accurate quantitation and long-term reproducibility.
R&D Systems™ Human ErbB3/Her3 DuoSet ELISA
Human ErbB3/Her3 DuoSet ELISA from the most referenced ELISA manufacturer. Highly validated for accurate quantitation and long-term reproducibility.
R&D Systems™ Porcine IL-4 DuoSet ELISA
Porcine IL-4 DuoSet ELISA from the most referenced ELISA manufacturer. Highly validated for accurate quantitation and long-term reproducibility.
R&D Systems™ Mouse CXCL2/MIP-2 DuoSet ELISA
Mouse CXCL2/MIP-2 DuoSet ELISA from the most referenced ELISA manufacturer. Highly validated for accurate quantitation and long-term reproducibility.